[021] 88 71 24 59
مطب: چهارشنبه ها 18:00 - 15:00
یکشنبه و سه شنبه ها 18:00 - 15:00
تهران، قائم مقام فراهانی، بیمارستان تهران کلینیک، کوچه شهدا، پلاک 4

احتمال ابتلای زنان باردار به ویروس کرونا

مدت زمان مطالعه۳ دقیقه
امتیاز ما

احتمال ابتلای زنان باردار به ویروس کرونا

آیا زنان باردار در مقابل ویروس کرونا آسیب پذیر تر هستند؟
آیا ویروس کرونا با شیردهی می تواند از مادر به نوزاد انتقال یابد؟

این سوالات و سوالات مشابه ذهن بسیاری از زنان باردار را مشغول کرده است. در ادامه مقاله با ما باشید تا به توضیحاتی در این زمینه بپردازیم.
طبق گفته سازمان بهداشت جهانی ، بیماری کووید ۱۹ نوعی بیماری ناشی از ویروسی جدید است که به سرعت در سطح جهان گسترش یافته است و اکنون یک بیماری همه گیر است. بسیاری از بیمارانی که باردار هستند، درباره سلامت نوزادشان نگران هستند. برای پاسخ به سؤالات متداول در مورد بارداری و کرونا ما تحقیقات زیادی انجام دادیم و نتایجی به دست آورده ایم.

پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

لطفاً به یاد داشته باشید ، با یادگیری بیشتر در مورد بیماری کرونا ، توصیه ها و دستورالعمل ها همچنان تغییر می کنند و لازم است که با اطلاعات به روز، اقدامات لازم انجام گیرد.
چه کاری می توانم انجام دهم تا از خودم در مقابل ابتلا به کرونا محافظت کنم؟
مهمترین اقدام رعایت بهداشت و شستن مکرر دستان با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه است. از لمس صورت ، به خصوص چشم ، دهان و بینی خودداری کنید. مقامات بهداشت از مردم خواسته اند كه از تجمع خودداری کرده و حداقل محدود كنند و تا آنجا كه ممكن است در خانه بمانند.

برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا از راه انسان به انسان، این مساله اهمیت بالایی دارد. بیرون رفتن برای پیاده روی ایمن است، فقط سعی کنید حدوداً دو متر از هر کسی که با شما زندگی نمی کند، دور باشد.
اگر سرفه خفیف یا سرماخوردگی دارید ، حتماً در خانه بمانید و در معرض افراد دیگر قرار نگیرید. هنگام سرفه و عطسه کردن حتماً از یک دستمال یا آستین خود استفاده کنید تا ذرات بزاقی به محیط نرفته و دیگران را از خطر ابتلا به ویروس محافظت کنید. مصرف آب کافی و استراحت کافی نیز در حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن شما مهم است.

ویروس کرونا در بارداری

ویروس کرونا در بارداری

سفر در دوران بارداری

توصیه می کنیم با توجه به نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا و محدودیت های مسافرت ، از مسافرت در این زمان خودداری کنید.

  • همچنین به دلیل شیوع این ویروس توصیه می شود از اجتماعات خودداری شود در نتیجه از مهمانی گرفتن هنگام به دنیا آمدن نوزاد و حمام زایمان خودداری شود.
  • احتمال گسترش ویروس در این دورهمی ها وجود دارد و حتی در صورتی که هیچ شخصی نشانه ای از بیماری نداشته باشد، احتمال انتقال آن وجود دارد.

نگرانی ها درباره ابتلا به ویروس کرونا

نگرانی در مورد بیمار شدن:
اگر تب یا سرفه دارم باید چه کار کنم؟

در صورتی که در محل کار فردی باشد که به کووید ۱۹ مبتلا شده باشد و یا با فردی که این بیماری را دارد در تماس بوده ام، چه اقدامی باید انجام داد؟

  • اولین قدم تماس با مطب پزشک برای آگاهی در مورد علائم بیماری است. فقط به مطب پزشک مراجعه نکنید. محدود کردن شیوع ویروس بسیار مهم است.
  • به خصوص اگر علائمی دارید ، بهتر است ابتدا با پزشک خود تماس بگیرید تا مشخص کند آیا به آزمایش نیاز دارید و یا کجا باید برای ارزیابی مراجعه کنید.
  • الگوریتم خاصی در اختیار متخصصین زنان قرار گفته است تا در صورتی که زن باردار به کووید ۱۹ مبتلا شد، اقدام مناسبی صورت گیرد.
خطر ویروس کرونا برای زنان باردار

خطر ویروس کرونا برای زنان باردار

شیردهی بیماران مبتلا به کرونا

اخیراً هیچ شواهدی مبنی بر وجود ویروس در شیر مادر مبتلا به کرونا وجود ندارد. ولی از آنجائیکه ویروس در دست ها وجود دارد باید قبل از شیردهی دست ها شسته شود و ترجیحاً در صورتی که مشکوک به کرونا هستند، از ماسک استفاده شود. راه دیگری که وجود دارد این است که شیر دوشیده شود و توسط فرد دیگری به نوزاد داده شود تا احتمال ابتلای نوزاد به بیماری وجود نداشته باشد.

منبع : https://www.health.harvard.edu/blog/pregnant-and-worried-about-the-new-coronavirus-2020031619212#q1

سایر مقالات پیشنهادی:

بهترین دارو برای عفونت ادراری در زنان

آیا پولیپ رحم سرطان است

علت ایجاد فیبروم رحم در بارداری و راه درمان آن

دکتر اعظم السادات موسوی

متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص انکولوژی، عضو هيئت علمي و استاد گروه زنان و زايمان در بخش انكولوژي زنان بيمارستان وليعصر، استاد برگزيده سال ۱۳۶۷، نفر سوم در جشنواره ابن‌سينا سال ۱۳۶۸
مطالب مرتبط
[yarpp]

پاسخ

دو × سه =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با دکتر موسوی