[021] 88 71 24 59
مطب: چهارشنبه ها 18:00 - 15:00
یکشنبه و سه شنبه ها 18:00 - 15:00
تهران، قائم مقام فراهانی، بیمارستان تهران کلینیک، کوچه شهدا، پلاک 4

درمان قطعی عفونت واژن

امتیاز ما
مدت زمان مطالعه۳ دقیقه

درمان قطعی عفونت واژن

اکثر زنان در طول زندگی به انواع عفونت های واژن مبتلا می شوند. بوی نامطبوع از واژن که شدیدتر از حالت طبیعی است می تواند یکی از مسائل آزاردهنده برای فردی باشد که به عفونت واژن مبتلا است.

  • این مورد می تواند آزاردهنده و ناراحت کننده باشد ولی می توان با مراجعه به متخصص زنان و انجام برخی اقدامات این عفونت را درمان کرد.

عفونت واژن می تواند در اثر باکتری، قارچ و ویروس به وجود آید. پوست ناحیه واژن بسیار حساس است و بافت آسیب پذیری دارد. مواد شیمیایی که در صابون ها، اسپری ها و یا حتی لباس های زیر وجود دارد می تواند در تماس با پوست ایجاد عفونت کند.

  • همیشه تشخیص این عفونت آسان نیست و احتمالاً نیاز است که توسط متخصص زنان بررسی های لازم صورت گیرد.
برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر اعظم السادات موسوی ، متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص انکولوژی زنان شماره های ۸۸۷۱۲۴۵۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

انواع عفونت واژن

التهاب واژن که با نام واژنیت هم شناخته می شود یا عفونت واژن انواع مختلفی دارند که در ادامه به برخی از متداول ترین عفونت ها اشاره می کنیم:

– عفونت باکتریایی

– عفونت های قارچی

– کلامیدیا

– سوزاک

– واکنش های آلرژیک ( واژنیت غیر عفونی )

– تريکومونيازيس

واژنیت ویروسی

انواع این بیماری علائم مختلفی دارند و بنابراین تشخیص این بیماری می تواند دشوار باشد و نیازمند تجربه و تخصص بالای پزشک است. مشکل بزرگی که می تواند رخ دهد این است که فرد در آن واحد به چند نوع از بیماری مبتلا باشد.

انواع عفونت واژن

انواع عفونت واژن

علائم عفونت واژن

واژن زنان ترشحات مختلفی دارد که معمولاً شفاف هستند و کمی سفید رنگ می باشند. این سیستم راهی است که واژن خود را تمیز می کند. این ترشح بویی ندارد و باعث خارش نمی شود.

  • این ترشحات در دوران قاعدگی به شکل متفاوتی هستند. گاهی اوقات این ترشحات رقیق تر هستند و گاهی اوقات غلیظ تر می باشند.

اگر ترشح بوی شدیدی داشته باشد و یا باعث سوزش و خارش شود احتمالاً مشکلی وجود دارد. برقراری رابطه جنسی می تواند منجر به وخیم تر شدن علائم شود. علائم بیماری در شب ها شدید تر می شود. در موارد زیر باید به پزشک مراجعه کرد:

– تغییر در رنگ، بو و غلظت ترشحات واژن

– خارش، تورم و حساس شدن محیط بیرونی واژن

– سوزش هنگام ادرار کردن

– رابطه جنسی دردناک

روش های درمان عفونت واژن

روش های درمان عفونت واژن

درمان عفونت واژن

نکته اصلی در درمان عفونت واژن تشخیص درست آن است. دقت کنید که دقیقاً چه علائمی را احساس می کنید و چه زمانی از ماه و روز این علائم تجربه می شود. بو، شکل و بافت، مقدار و رنگ این ترشحات چگونه است؟

قبل از اینکه به مطب پزشک بروید دوش نگیرید تا نتیجه آزمایش دقیق باشد.از ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از مراجعه به مطب پزشک رابطه جنسی واژنی نداشته باشید.

واژنیت های غیر عفونی را با تشخیص علت بیماری می توان درمان کرد. در موارد تغییرات هورمونی پزشک داروهای حاوی استروژن را تجویز می کند تا علائم بیماری را کاهش دهد.

انواع داروهای آنتی بیوتیک مانند پماد، دوش واژنی و قرص های آنتی بیوتیک برای درمان بیماری تجویز می شوند که با توجه به نوع بیماری عفونی، مناسب ترین دارو انتخاب می گردد.

منبع : https://www.webmd.com/women/guide/sexual-health-vaginal-infections#3

پیشنهادات:

سرطان واژن

سندرم پیش از قاعدگی

سندرم تخمدان پلی کیستیک

علائم سرطان رحم

دکتر اعظم السادات موسوی

متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص انکولوژی، عضو هيئت علمي و استاد گروه زنان و زايمان در بخش انكولوژي زنان بيمارستان وليعصر، استاد برگزيده سال ۱۳۶۷، نفر سوم در جشنواره ابن‌سينا سال ۱۳۶۸

پاسخ

بیست − 6 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با دکتر موسوی