[021] 88 71 24 59
مطب: چهارشنبه ها 18:00 - 15:00
یکشنبه و سه شنبه ها 18:00 - 15:00
تهران، قائم مقام فراهانی، بیمارستان تهران کلینیک، کوچه شهدا، پلاک 4

بهترین دکتر انکولوژی زنان

آیا می دانستید سرطان رحم در بین زنان بعد از سرطان پستان دومین علت مرگ و میر در دنیا می باشد ؟ امروزه اهمیت تشخیص و درمان سرطان در بین خانم ها زیاد است . بسیاری از سرطان های زنان با مراجعه به پزشک و چکاپ سالیانه تشخیص داده شده و درمان می شود . در کشور ما خانم ها به دلیل شرم و حیایی که دارند حتی در صورت بروز مشکل جدی به پزشک مراجعه نمی کنند و زمانی اقدام می کنند که دیر شده و کار از کار گذشته ! در ابتدا باید اطلاعاتی راجع به انواع سرطان های زنان و اینکه به چه کسی برای درمان مراجعه کنید ، کسب کنید . در این مقاله قصد داریم به این موضوعات بپردازیم.

انکولوژی چیست؟

انکولوژی از ریشه یونانی می باشد که متشکل از دو کلمه انکو به معنای تومور ، توده یا حجم و لوژی به معنای مطالعه است . انکولوژی رشته ای از پزشکی می باشد که به تشخیص و درمان سرطان ها می پردازد .

انکولوژی زنان تهران

انکولوژی زنان رشته تخصصی تر بوده و صرفا به بررسی و درمان سرطان ها در زنان می پردازد . سرطان ها در بین زنان شامل : سرطان رحم ، سرطان تخمدان ، سرطان دهانه رحم ، سرطان واژن می باشد .

بهترین-دکتر-انکولوژی-زنان

بهترین-دکتر-انکولوژی-زنان

متخصصین انکولوژی زنان

دربرخی موارد فرد نمی داند سرطان دارد و به صورت تصادفی  و در آزمایش خون یا سایر روش های تشخیصی مانند سونوگرافی نتایج مشکوکی مشاهده می شود که در این صورت پزشک بیمار را به متخصص انکولوژی زنان ارجاع می دهد. متخصص انکولوژی زنان فردی است که بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی برای اخذ تخصص در رشته انکولوژی زنان آموزش های لازم را کسب می کند .

انکولوژی رحم

رحم، ارگان توخالی است که در خانم ها و در ناحیه لگن، قرار گرفته است. این عضو نقش مهمی در تولید مثل دارد. عملکرد رحم به گونه ای است که از رشد جنین تا زمان تولد، محافظت می کند.رشد غیر طبیعی و بدخیم سلول های رحم، سرطان رحم نام دارد. افزایش تولید سلول های سرطانی، منجر به شکل گیری تومورهای بدخیم خواهد شد.

سرطان رحم عمدتا از طریق معاینات لگنی، تست پاپ اسمیر، اولتراسوند و بیوپسی امکان پذیر می باشد. سی تی اسکن و MRI از دیگر روش های تشخیصی هستند.

درمان سرطان رحم از راه جراحی، با هدف حذف و برداشتن رحم، تخمدان ها، لوله های فالوپ، و گره های لنفاوی انجام می شود. افراد اغلب به دنبال پزشک فوق تخصص رحم هستند که صحیح آن متخصص انکولوژی زنان می باشد .

بهترین دکتر انکولوژی زنان در تهران

برای اینکه بدانید بهترین دکتر انکولوژی کیست و به پزشکی مراجعه کنید ضروری است تا مواردی به شرح ذیل را در نظر داشته باشید :

  • پزشک در ابتدا به سوابق و پرونده پزشکی بیمار می پردازد و از سوابق سرطان در خانواده یا اقوام او اطلاعات کسب می کند .
  • پزشک در صورتی که مشکوک به نوعی از سرطان شود آزمایشات یا روش های تصویربرداری لازم را برای بیمار تجویز می کند .
  • در صورتی که در تشخیص نوع سرطان نظر قطعی نداشته باشد با همکاران خود در این زمینه مشورت می کند .
  • برای درمان سرطان از بهترین و مناسبترین روش استفاده می کند . برخی از پزشکان از یک یا دو روش مشخص برای بیماران خود استفاده می کنند که اشتباه می باشد . زیرا هر فردی دارای شرایط خاصی می باشد که نیاز به بررسی و مطالعه بیشتری دارد که تنها توسط پزشکی که دارای تجربه و تبحر کافی می باشد انجام می شود .
  • در صورتی که سرطان در مرحله پیشرفته تشخیص داده شود پزشک باید با بیمار صادق باشد و در صورتی که هیچ یک از درمان ها موثر واقع نشود به بیمار اطلاع دهد تا تصمیم گیری صحیحی کند.

Call Now Buttonتماس با دکتر موسوی