[021] 88 71 24 59
مطب: چهارشنبه ها 18:00 - 15:00
یکشنبه و سه شنبه ها 18:00 - 15:00
تهران، قائم مقام فراهانی، بیمارستان تهران کلینیک، کوچه شهدا، پلاک 4

تست تشخیص سرطان

مدت زمان مطالعه۹ دقیقه
انواع تست های تشخیص سرطان

فهرست مطالب

در صورتی که یکی از افراد در خانواده بیولوژیکی فرد به سرطان مبتلا شده باشد، انجام تست ژنتیکی جهت تشخیص سرطان برای این افراد توصیه می شود. با کمک این تست می توان از ابتلا یا عدم ابتلا به بیماری اطمینان حاصل کرد.

تست های غربالگری سرطان چه هستند؟ سوالی که ذهن افراد زیادی را درگیر می کند، این است که تست غربالگری چه تفاوتی با آزمایشات سرطانی دارند؟ آیا میتوان این تست را متفاوت از تست تشخیص سرطان دانست؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت که تست تشخیص سرطان به منظور شناسایی نوع سرطان بوده، این در حالی است که تست غربالگری به معنای بررسی بدن پیش از بروز علائم سرطانی است. در واقع افرادی که تست غربالگری انجام می دهند حتما مستعد سرطان نیستند.

انجام این تست به افراد کمک می کند تا در صورت مبتلا به سرطان های مختلف مثل سرطان دهانه رحم، سینه، ریه و …. بتوانند بهترین درمان را انتخاب کنند. با توجه به این که هیچ آزمایشی قادر به تشخیص درست و صددرصدی نیست، انجام غربالگری منظم تاثیر بسزایی در شناخت به موقع سرطان و انتخاب بهترین روش درمان خواهد داشت.

چند کاربرد تست غربالگری در آزمایش سرطان:

در این آزمایش سرطان، با توالی‌یابی کل اگزوم، همه ژن‌های کد کننده پروتئین مورد ارزیابی قرار می گیرد که شامل ژن های مرتبط با سرطان است.

دکتر اعظم السادات موسوی

متخصص زنان و زایمان و فوق تخصص انکولوژی، عضو هيئت علمي و استاد گروه زنان و زايمان در بخش انكولوژي زنان بيمارستان وليعصر، استاد برگزيده سال ۱۳۶۷، نفر سوم در جشنواره ابن‌سينا سال ۱۳۶۸

پاسخ

18 − سیزده =

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
تماس با دکتر موسوی